
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | 5.7 mm |
| Termination Post Length | 2.3 mm |
Stock: 1081
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19334
Ext.Price$0.19334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19334 | $0.19334 |
| 10 | $0.17308 | $1.73080 |
| 50 | $0.15494 | $7.74700 |
| 100 | $0.12729 | $12.72900 |
| 500 | $0.10457 | $52.28500 |
| 1000 | $0.09971 | $99.71000 |
| 3000 | $0.09507 | $285.21000 |
| 5000 | $0.09065 | $453.25000 |
